100% Güvenli alışveriş.

Zenith

Değişik kaliteli saat tedarikçilerinden Zenith ücretlerinin yanı sıra, Chronomaster, Defy, El Primero, New Vintage 1969 ve Port Royal gibi özel Zenith saat modelleri ile ilgili bilgi edinebilirsiniz.

 

Gerges Favre-Jacot, 1865 seneninde İsviçre lüks saatlerinin Zenith imalat girişimini kurmuştur. O vakitten bu yana, Zenith saatleri hassas vakit ölçümü ve yenilikçiliği için binden fazla ödül almışlardır.

 

Her vaziyet için Zenith modelleri.

Dünyada ilk otomatik kronografik hareket, Zenith saati olan El Primero’da gerçekleştirilmiştir. O zamandan bu yana El Primero kült statüsü kazanmıştır. Vintage 1969, elektroniğin ilk adımlarını attığı dönemi andıran yapıya sahip, sade lakin bir o kadar da müthiş bir Zenith saat modelidir. En uç ve zorlu şartlarda ihtiyaç duyulabilecek Defy modeli, her akla gelen işleve sahip bir Zenith saat modelidir. Chronomaster modeli, giysi saati özelliklerini spor kronograf özellikleriyle benzersiz bir şekilde birleştirmektedir. Port Royal modeli, Zenith saatlerinin dikdörtgen tasarımlarıyla benzersizdir.

 

Gökyüzündeki göksel bir cismin ulaştığı en yüksek nokta anlamına gelen "zenit" kelimesi ile Zenith şirketi, saat yapımında hassasiyet için 1.565 ödül biriktirmiştir. İsviçre, Le Locle'de Georges Favre-Jacot tarafından 1865 yılında kurulan Zenith, "üretim" olarak bilinen bir konsepti kullanarak tek bir binada saatin her adımını birleştiren ilk şirket oldu. Zenith, kendi hareketlerini kendi bünyesinde üreten tek bekar İsviçre saat şirketlerinden biri olmaya devam ediyor. Zenith hareketlerinin belki de en ünlüsü El Primero, üretilen ilk entegre otomatik kronograf hareketi. 1969'da piyasaya sürülen El Primero, 50 saatlik etkileyici bir güç rezervi ile saatte 36.000 titreşimle yenerek, 1/10 saniyede bir ölçebilen, en hassas seri yapımı kalibre olma özelliğini sürdürüyor. El Primero şimdi 23 farklı versiyon halinde geliyor, komplikasyonlar basit küçük saniyelerden "ayrıntılı yerçekimi kontrolüne" kadar uzanıyor. 2003'te Zenith, kadranı bir iskelet kesimi yardımıyla bu etkileyici hareketi sergilemeye başladı ve saati hem görsel açıdan hem de cazip hale getirdi.

0 ürün

Haberdar Olun! istanbulsaat.com bültenlerine üye olup yeniliklerden ve özel fiyatlı ürünlerden haberdar olun.

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır